Hakkımızda

İSTANBUL DERİ VE DERİ MAMÜLLERİ

İHRACATÇILARI BİRLİĞİ (İDMİB)

 

İstanbul Deri ve Deri Mamulleri (İDMİB), Türk deri ve deri mamulleri sektörünün en önemli ve sembol kuruluşlarından biridir. İstanbul, Türk deri ticaretinde önemli bir paya sahiptir ve İDMİB'in deri sanayisinde vazgeçilmez bir rolü vardır.

1988 yılında kurulan İDMİB, İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği bünyesinde faaliyet gösteren dört ihracatçılar birliğinden biridir.

İDMİB'in çoğunlukla İstanbul ve çevresinde yerleşik 1500'den fazla kayıtlı üye firması bulunmaktadır. Yaklaşık 1,5 milyar dolardan fazla ihracat hacmi olan Türk deri ve deri mamulleri sektörü ihracatının yarısından fazlası İDMİB üyeleri tarafından yapılmaktadır. Dolayısıyla İDMİB, Türk deri ve deri mamulleri sektörünü büyük ölçüde temsil eden bir kuruluştur. 

İDMİB'in öncelikli hedefi Türkiye'nin deri ve deri ürünleri ihracat kapasitesinin yükseltilmesi ve Türk deri sektörünün dünya çapında tanıtılmasıdır. İDMİB, bu hedefe yönelik olarak ticaretle ilgili tüm alanlarda ve faaliyetlerde üyelerini desteklemektedir. Ayrıca, sektörün ortak çıkarlarını ulusal ve uluslararası platformlarda hükümet nezdinde takip eder.   

 

İDMİB'in Faaliyetleri: 

 

1.  TANITIM

İtalya ve diğer Avrupa ülkelerinde, Uzak doğu ve Afrika ülkeleri gibi dünyanın birçok ülkesinde düzenlenen uluslararası fuarlara milli katılım sağlanması

Avrupa ve dünyadaki birçok hedef pazarlara yönelik ticaret heyetleri organize edilmesi

 

2.  TASARIM

Her yıl genç yeteneklerin sektöre kazandırılmasına yönelik deri tasarım yarışması ve trend seminerlerinin düzenlenmesi

Sektörün tasarım kapasitesinin teşvik edilmesi ve geliştirilmesi

 

3.  EĞİTİM

Dış ticaret, pazarlama, pazar araştırması gibi birçok konuda eğitim programlarının düzenlenmesi

Sektörel pazar raporlarının hazırlanması

Bilgilendirici seminer ve toplantıların düzenlenmesi

Yenilikçi ürün üretiminin teşvik edilmesi amacıyla araştırma ve geliştirme faaliyetleri yürütülmesi

PAYLAŞ