Asya Kalkınma Bankası İş Fırsatları Semineri

Sayın Üyemiz,

 

DEİK tarafından, Asya Kalkınma Bankası iş birliğinde “Asya Kalkınma Bankası İş Fırsatları Semineri”, 29 Eylül Çarşamba 2021 tarihinde 10.00-11.45 saatleri arasında Zoom Video Konferans Sistemi aracılığıyla düzenlenecektir.

 

Dünyanın önde gelen kalkınma bankalarından biri olan Asya Kalkınma Bankası (ADB), Asya Pasifik bölge ülkelerinin altyapı, enerji, sağlık, eğitim, kentleşme ve tarım gibi birçok sektöre yönelik projelere finansman fırsatları sağlamaktadır. Türkiye ise, 1991 yılında "Donör ülke" statüsü ile ADB üyesi olmuş ve Türk firmaları ADB tarafından finanse edilen projelerde açılan ihalelere teklif verme hakkına sahip olmuştur. Bahse konu “Asya Kalkınma Bankası İş Fırsatları Semineri” kapsamında ADB'nin yapısı ve faaliyetleri Türk iş dünyasına tanıtılarak banka tarafından finanse edilen projelere katılım koşulları ve süreçler hakkında bilgilendirme yapılacaktır. İhale süreçlerinde nasıl yer alınacağı, başarılı ihale dokümanlarının nasıl hazırlanması gerektiği ve gelecek dönemde banka tarafından gerçekleştirilecek proje ve ihalelerin bilgileri söz konusu seminer kapsamında aktarılacaktır. Sürdürülebilir Kalkınma kapsamında Dijital Teknoloji ve Kamu-Özel İş Birliği söz konusu seminerin ana temaları olarak belirlenmiştir.

 

Bu çerçevede anılan seminere katılmak isteyen firma temsilcilerinin, en geç 29 Eylül 2021 Salı günü mesai bitimine kadar aşağıdaki bağlantıda yer alan katılım formunu doldurmaları ve ayrıntılı bilgi için DEİK (Temmuz Yiğit Bezmez, Tel: 0212 339 5035, e-mail: tbezmez@deik.org.tr) ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

 

Bilgilerinize arz ederiz.

 

 

Not: Söz konusu seminer kapsamında İngilizce-Türkçe simültane tercüme hizmeti sağlanacaktır.

 

Ek.1- Katılım Formu Bağlantısı

Ek.2- Program Akışı

PAYLAŞ