İDMİB Web Portalı Projesi

Sayın Üyelerimiz,

 

İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB), Dijital Dönüşüm Projesi kapsamında ayakkabı, deri/kürk konfeksiyon, saraciye ve tabakhane sektörlerinde faaliyet gösteren ihracatçı firmalarımızı küresel alıcılar ile dijital platformlar aracılığıyla bir araya getirebilecek bir “Web Portal Projesi” üzerinde bir süredir çalışmaktadır.

 

Web portal sitesi ile yurt dışındaki alıcılar ile yerli üreticilerimizi bir araya getirerek iş bağlantıları kurmalarını sağlamak, böylelikle deri ve deri mamulleri sektörümüzün global pazardaki rekabet gücünü yükselterek dünya pazarından daha büyük pay almalarını sağlamak amaçlanmaktadır. 

 

Dijitalleşmeye verdiği önem ve ihracatçılarımızın bu yöndeki kabiliyetini geliştirmesine katkı sağlamak hedefiyle İDMİB tarafından yürütülen bu proje çalışmasında nihayete gelinmiş olup, 25 Ocak 2021 tarihinde www.turkishleather.com adresi üzerinden “İDMİB Web Portalı”nın yayına başlamış olması hedeflenmektedir.

 

Bu bağlamda ilk aşamada, son iki yıl içerisinde,

  • Birliğimiz tarafından Milli Katılım Organizasyonu düzenlenen fuarların katılımcısı firmalar,
  • Birliğimiz tarafından organizasyonu yapılan Sektörel Ticaret Heyeti katılımcısı firmalar,
  • ABD'de faaliyetlerini sürdüren Türkiye Ticaret Merkezi'nin katılımcısı firmalar,
  • ve hali hazırda faaliyetlerine devam eden Ur-Ge Projemizin katılımcısı firmalar

talep etmeleri halinde web portala kayıt olabileceklerdir.

 

Bunun için anılan koşulları karşılayan firmalar 15.02.2020 tarihine kadar kayit@turkishleather.com adresine e-posta gönderebilirler.

 

Bilgilerinize sunarız.  

 

Saygılarımızla

İTKİB Deri Sektör Şubesi 

PAYLAŞ