PLMA Chicago 2022/ Milli Katılım Duyurusu Hk.

Sayın Üyemiz,

Akdeniz İhracatçı Birliklerinden alınan bir yazıda,13-15 Kasım 2022 tarihleri arasında Chicago/ABD'de düzenlenecek olan “PLMA's 2022 Private Label Trade Show” Fuarı'nın Türkiye milli katılımının 9ncu kez Akdeniz İhracatçı Birlikleri tarafından gerçekleştirilmesi planlandığı, Fuara Türkiye'nin milli katılımı ile katılmak isteyen firmaların 18.04.2022 tarihine kadar online başvuru formunu doldurmaları gerektiği belirtilmektedir.
Online Başvuru Formu Linki:https://forms.gle/WAn31gr7Fq84Qvms8
Katılım Bedeli: Tahmini 1190 $ /m2 (nakliyesiz)


Katılım bedeline dahil olan hizmetler;
Yer kirası,
Özel stant konstrüksiyonu,
Stant genel ve günlük temizlik hizmeti,
Kataloğa giriş bedeli,
 Elektrik ve internet bağlantısı,
Genel Sekreterliğimizce hazırlanan firma broşüründe yer alma
Stantlara ikram (çay-kahve-kurabiye veya çerez)


Fuarda; gıda (bisküvi, çikolata, kraker, içecek, şarap, makarna, konserve ürünler, …) ve gıda dışı (kozmetik, güzellik ve bakım, sağlık ve sıhhat ürünleri, havlu, bornoz, mutfak eşyaları, ev eşyaları, dikiş malzemeleri (iğne, iplik, çengelli iğne vb.), ıslak mendil, pamuk, hijyen ürünleri, boya, do it yourself ürünleri, ambalaj, hediyelik eşya, mum, hediyelik paketleme, süs eşyaları, ışıklandırma, puzzle vb. boş vakit oyunları, temizlik ürünleri, giyim ve aksesuarları, vb.) birçok sektöre yönelik ÖZEL MARKALI (store brands, private labels, private brands) ürünler sergilenebilmektedir.

Senede bir kez düzenlenen fuara 2019 yılında 55 ülkeden yaklaşık 2.600 katılımcı firma katılmış ve fuarı 5.400'ün üzerinde yerli ve yabancı profesyonel ziyaret etmiştir.2020 ve 2021 yıllarında pandemi sebebiyle iptal edilen fuara, küçük ve orta ölçekli firmaların yanı sıra süpermarketlere “Marka Ürün” tedarik eden tanınmış büyük firmalar da katılmaktadır. Fuarda Food, Home & Health, Houseware & Kitchenware olmak üzere 3 ana bölüm bulunmaktadır.

ABD'nin, T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından açıklanan “Hedef Ülkeler” listesinde yer almasından dolayı; fuarın onaylanması durumunda destek kapsamında olup, firmaların stant alanının metrekare cinsinden büyüklüğü dikkate alınmak suretiyle T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından metrekare başına belirlenen birim fiyat üzerinden 220.000 Türk Lirası'na kadar destekleneceği belirtilmektedir.
 

Bilgilerinize sunulur.

Ek: Katılım Şartları

İlgili kişiler:
Sultan Bayrak ( Dahili: 1201 )
Aydan Hançer Bülbül ( Dahili: 1202 )
E-mail: fuar@akib.org.tr

PAYLAŞ