Suudi Arabistan Türk İhraç Ürünleri Fuarı Hk.

Sayın Üyemiz;

 

T.C. Ticaret Bakanlığı'ndan alınan bir yazıda, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın, Suudi Arabistan Ticaret ve Enformasyon Bakanı Dr. Majid Bin Abdullah Al Kasabi'nin ve Yatırım Bakanı Khalid Al Falih'in yer aldığı ülkemizde düzenlenen heyette Sayın Bakanımız Dr. Mehmed Muş'un, adı geçen Bakanlar ile ikili görüşmeler gerçekleştirdiği ifade edilmektedir.

 

Bu çerçevede, yapılan görüşmeler sırasında gündeme gelmesi üzerine, Sayın Bakanımız 25-27 Ekim 2022 tarihleri arasında Suudi Arabistan'da bir “Türk İhraç Ürünleri Fuarı” düzenlenmesi talimatını vermiş olup İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) Genel Sekreterliği Riyad'da "S. Arabistan Türk İhraç Ürünleri Fuarı" düzenlenmesi hususunda görevlendirilmiştir.

 

Bu kapsamda, mezkur fuara; demir ve çelik, elektrik ve elektronik, kimyevi maddeler ve mamulleri, otomotiv yan sanayi, mücevherat, yat sanayii, makine, gıda, hazır giyim, mobilya, halıcılık sektörleri başta olmak üzere tüm sektörlerde faaliyet gösteren üye firmalarımızın  katılımlarının artırılması talimatlandırılmıştır.

 

Söz konusu fuar ile ilgilenen firmalarımızın idmib@itkib.org.tr adresine e-posta ile bilgi vermeleri gerekmektedir.

 

Bilgileri ve gereğini önemle rica ederiz.

PAYLAŞ