TİM-TEB Girişim Evi-Start Up Kurumsal İşbirliği Programları (S2C Etkinlikleri)

Sayın Üyelerimiz,

 

TİM-TEB Girişim Evi 2021 yılı çalışmaları kapsamında, bu yıl ilk defa İhracatçı Birlikleri işbirliğinde, Start Up Kurumsal işbirliği programlarının (S2C Etkinlikleri) periyodik olarak sektörel dikeyde düzenlenmesi planlanmaktadır.

 

Kurumsal firmaların; girişimlerin güvenilir ve dinamik yapılarından faydalanarak ürünlerini/hizmetlerini satın almalarını, Ar-Ge faaliyetlerini beraber yürütmelerini ve/ya işbirliği geliştirmelerini sağlamak amacıyla 2018 yılında başlatılan Start Up Kurumsal işbirliği programlarına (S2C Etkinlikleri) geçtiğimiz yıl boyunca yoğun bir şekilde devam edilmiştir.

 

Bu etkinliklere şimdiye kadar 67 kurumsal firma ile 148 girişimci katılmış, potansiyel iş birliklerinin adımları atılmıştır. Bu yıl İhracatçı Birliklerinin katkı ve destekleriyle, her 3 ayda bir gerçekleştirilmesi planlanan Sektörel S2C Etkinlikleri ile, hem ihracatçı firmaların hem de girişimcilerin çok önemli kazanımlar sağlaması beklenmektedir.

 

2021 yılının ilk Sektörel S2C Etkinliğinin ekte sunulan taslak plan doğrultusunda, 1-5 Şubat Haftası'nda Tekstil ve Hammaddeleri, Hazırgiyim ve Konfeksiyon, Deri ve Deri Mamulleri sektörleri kapsayacak şekilde gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

 

Bu minvalde, ekte sunulan Tekstil ve Hammaddeleri, Hazırgiyim ve Konfeksiyon, Deri ve Deri Mamulleri sektörlerindeki TİM-TEB Girişim Evi girişimcileri listesinde yer alan proje sahipleri ile girişimcilik odaklı faaliyetlerde yer almak ve B2B görüşme yapmak isteyen üyelerimizin taleplerini idmib@itkib.org.tr  adresine  21 Ocak Perşembe günü mesai bitimine kadar bildirmesi hususunu bilgilerinize sunarız.

 

Ek 1: 1-5 Şubat 2021 Haftası Sektörel S2C Etkinlik Planı

Ek 2: Girişimci Projeleri Listesi

PAYLAŞ