Türkiye-Afrika III. Ekonomi ve İş Forumu

Sayın Üyemiz,

 

T.C. Ticaret Bakanlığı ev sahipliğinde ve Afrika Birliği Komisyonu iş birliğinde; Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) organizasyonunda, 21-22 Ekim 2021 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi'nde 'Derinleşen Türkiye-Afrika Ortaklığı: Ticaret, Yatırım, Teknoloji ve Lojistik” temasıyla, "Türkiye-Afrika III. Ekonomi ve İş Forumu" gerçekleştirilecektir.

 

T.C. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Kongo Demokratik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı & Afrika Birliği Dönem Başkanı Sayın Felix Antoine Tshisekedi Tshilombo'nun teşrifleriyle düzenlenecek Forumda, tüm Afrika ülkelerinden bakanlar, kurum ve kuruluş başkanları, Afrika

Birliği ve Afrika Kalkınma Bankası'nın üst düzey yetkilileri, Afrika bölgesel ekonomik topluluklarının genel sekreterleri, ticaret ve sanayi odaları başkanları, uzman konuşmacılar ve panelistler ile Türk ve Afrikalı 1.500 iş insanının yer alması öngörülmektedir.

 

Türkiye – Afrika III. Ekonomi ve İş Forumu kapsamında, Afrika-Türkiye ekonomik ilişkilerinin, kazan-kazan ortaklıklar, ortak çıkarlar ve sürdürülebilirlik temelinde daha da ileri taşınması hedeflenmektedir. 2 gün sürecek Forumda, ikili iş görüşmeleri, tematik paneller, G2B toplantıları, proje sunumları ve sergi alanı düzenlenecektir. Anılan etkinliğe ilişkin detaylı bilgi, taslak program ve online kayıt formuna https://www.turkeyafricaforum.org  adresinden ulaşılabilmektir.

 

Konuya ilişkin irtibat bilgisi aşağıda bilgilerinize sunulmaktadır.

 

İletişim Bilgileri:

E-posta: africa@deik.org.tr

Tel.: 0212 339 50 70/32/28/46/72

 

 

Ek- Türkiye-Afrika III. Ekonomi ve İş Forumu Görseli için tıklayınız.

PAYLAŞ